6 bowls cost ₹ 90. What would be the cost of 10 such bowls?
Solution:
Ten pencils cost ₹ 15. How many pencils can be bought with ₹ 72?
Solution:
400 grams cake costs 80 rupees. How much would a 1.5 kg cake cost?
Solution:
More Solutions:
Download Math, Science, English and Many More WorkSheets
6 bowls cost ₹ 90. What would be the cost of 10 such bowls?
Solution:
Solution:
Solution:
More Solutions: